אודות הגן

על גן ירוק בטבע

'גן ירוק בטבע', הינו גן מקסים שמעוצב באופן ייחודי בלב ליבה של קריית אונו, ברחוב הרצל 46. הגן פועל משנת 1999 כגן הוליסטי בעל שיטת חינוך ייחודית, המשלבת את הטוב ביותר במספר שיטות חינוך כמו הגן הזורם, גן רג'יו אמיליה, הגן המוסיקלי, גן טבע, הגן הקיבוצי, לשיטה הרמונית אחת, המבטיחה התקדמות בקצב אישי של כל ילד לפי יכולתו, תוך העצמת מימושם העצמי וביטחונם של הילדים.

את השיטה פיתחה הגננת דפנה בלזר (41), אם לשניים, קיבוצניקית בעברה, אשת חינוך ערכית, עם להט אמיתי בעיניים ואותה המסירות העמוקה של הגננות של פעם, אשר רבים מאיתנו כל-כך מתגעגעים אליהן.

משנת 1999 ועדי היום  הצליחה הגננת דפנה בלזר, במגע של קסם, לצמוח ממסגרת בת חמישה ילדים בבית למערכת חינוך שהפכה מודל לחיקוי.

הגן, שהיה מראשית דרכו היה פורץ דרך בתחומו, ממשיך לשמר את מעמדו כמסגרת חינוכית מעולה לילדים בגיל הרך עם יתרון משמעותי: ניתן להתחיל בגיל 5 חודשים ולסיים בגיל 5 שנים. אין ספק, כי יציבות זו של מסגרת אחת, בעלת ניסיון מוכח של 12 שנות פעילות, עומדת גם במבחן התוצאה – מאות מבוגרי הגן שנהנים כיום מאינטליגנציה פנימית, אושר, ביטחון עצמי רב, יכולת עמידה מול קהל, ויכולת הבעה עצמית, כפי שמעידים על כך הוריהם והמורים בבתי הספר.

'גן ירוק בטבע' נולד מתוך השקפת עולם הדוגלת בגישה המאפשרת לילדי הגן והגנון להשתלב בסביבה טבעית, ירוקה, חמה ואוהבת, בנוסף לשימוש בכלים מתאימים ומיוחדים, שבעזרתם יוכלו הילדים לפתח מיומנויות שונות ומגוונות, תוך מתן דגש על פעילויות בקבוצות קטנות, כך שכל ילד יקבל את תשומת הלב המירבית מהצוות המקצועי.

הילדים ב'גן ירוק בטבע' עוברים מסלול חינוכי ייחודי, במהלכו הם נהנים משיעורי יוגה, שיעורי אנגלית חווייתית, סדנאות להכנת פלאפל וסושי, קטיף של פירות הדר ועוד. כל אלו, בנוסף לבעלי החיים המתגוררים בפינת החי המקומית בחצר, מקנים חוויה ייחודית ומרעננת לילדי הגן.

לפי השיטה החינוכית של 'גן ירוק בטבע', כל ילד זוכה להתייחסות ולחיבוק חם ואוהב. כמו-כן, משתדלת דפנה להנחיל לילדים ערכים של פעם, ערכים שדומה כי נעלמו קצת ממערכת החינוך  שלנו: עזרה ואכפתיות כלפי הזולת, פיתוח וחיזוק הביטחון העצמי, הקניית מיומנויות עצמאיות והחיבור לטבע ולאמא אדמה.

המוטו המוביל בגן הוא חיבה עמוקה ואהבה, תוך מתן תשומת לב אישית ופרטנית לכל ילד. המסר המרכזי הוא 'לילדים מדברים בגובה העיניים'. על כל המשתמע מכך, יש לתת דגש על איזון נכון בין צרכי הילד לביטחונו האישי ולחינוכו.

במקום פועלת גם תינוקיה שבה קבוצות ילדים קטנות בחלוקת גילאים: עד גיל 8 חודשים ומגיל 8 חודשים ועד גיל 15 חודש.

באחרונה נעשו בגן שיפוצים בהיקף של מאות אלפי שקלים, על מנת לשפר עוד יותר את הסביבה שבה לומדים ילדי הגן. גן ירוק בטבע הינו מהיחידים בארץ ששודרג ע"פ תקן 2020 והיחיד שלא מסתפק בממ"ד ביתי בגודל 9 מ"ר, אלא ממ"מ בגודל 24 מ"ר, שבו רוחב קירות הבטון המזוין 40 ס"מ במקום 20 ס"מ בממ"ד ביתי רגיל, כמות הברזל גדולה פי שניים ומערכת סינון האוויר גדולה פי שלוש ומשוכללת ביותר.

לגן ירוק בטבע ייחודיות נוספות:

  • תפריט הגן הוכן על ידי דיאטנית קלינית, הילדים בגן גדלים ואוכלים אוכל בריא ומאוזן.
  • חוגים ייחודיים וצוות מקצועי המתאים לקונספט ההומניסטי, השם את הילד במרכז של הגן, כחוג תרפיה במוסיקה בקבוצות קטנות, חוג רפלקסולוגיה ועוד.
  • צוות הגן והורי הגן מלווים ביועצת חינוכית המנחה ומעניקה עזרה ותמיכה בשלבי ההתפתחות השונים של ילדי הגן.
  • הגן מיועד לילדים ולהורים, שמחד מאמינים בשיטת הגן הזורם, ומאידך נותנים אמון בצוות הגן ומסוגלים להביא עמם ברוח הגן אנרגיות חיוביות, פרגון ואהבה.